Kwasy medyczne to mieszanki związków chemicznych, które wykazują silne działanie aktywne. Są one często wykorzystywane w zabiegach na skórę twarzy, ale też w medycynie estetycznej. Substancje obecne w kwasach wnikają w głąb skóry, regenerują ją i działają odmładzająco. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie są właściwości kwasów medycznych i dlaczego są one często wykorzystywane w medycynie estetycznej. Zachęcamy do lektury.
Kwasy medyczne to odpowiednio dobrane mieszanki związków aktywnych, które są często wykorzystywane w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Używa się ich podczas wykonywania peelingów dermokosmetycznych, które poprawiają stan skóry i likwidują trądzik. Kwasy medyczne są też stosowane podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Podczas nakłuwania w skórę zostaje wprowadzony kwas hialuronowy, który nawilża i ujędrnia twarz. Kolejnym zastosowaniem kwasów medycznych jest zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych. Są to preparaty, które odbudowują strukturę skóry i stymulują ją do wytwarzania kolagenu oraz elastyny.
Kwasy medyczne wykazują wiele właściwości regeneracyjnych na skórę twarzy i całe ciało. Jednym z rodzajów kwasów medycznych jest kwas salicylowy. Ma on działanie złuszczające, oczyszczające i przeciwłojotokowe. Dzięki temu jest skuteczny w walce z trądzikiem i zaskórnikami. Kolejnym rodzajem kwasu medycznego jest kwas glikolowy, który bardzo szybko wnika w skórę i stymuluje produkcję elastyny. To z kolei wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz jej rozjaśnienie. Często używanym kwasem medycznym jest też kwas migdałowy, który lekko złuszcza skórę i usuwa z niej zanieczyszczenia. W efekcie twarz jest odświeżona i pełna blasku.