Nowosci

promocje i wydarzenia

rzęsy
7 / 05 / 2021

Sposoby przedłużania rzęs


O pięknych rzęsach marzymy, szczególnie gdy szykujemy się specjalne imprezy takie jak studniówka, ślub czy Sylwester, choć nie tylko. Kobiety o rzadkich, jasnych rzęsach często pytają o sposoby na  poprawę ich wyglądu na co dzień. Przedłużanie rzęs stosują kobiety zapracowane oraz uprawiające sport, ponieważ mogą zaoszczędzić czas poświęcany na codzienny makijaż. Rzęsy poddane zabiegowi przedłużania są wodoodporne i wyglądają naturalnie. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni.

Jakie metody są najbardziej popularne? 

Przedłużanie rzęs polega na doklejeniu jednej lub kilku rzęs syntetycznych, najczęściej wykonanych z poliestru z domieszką jedwabiu. Dostępne rzęsy różnią się długością, grubością oraz skrętem. Początkowo stosowano metodę ekspresową (Blink Express), polegającą na doklejeniu całych kępek rzęs lub metodę 1:1. Metoda 1:1, uznawana za klasyczną, polega na aplikacji po jednej sztucznej rzęsie do jednej naturalnej. Zapewnia ona delikatny efekt i bardzo naturalny wygląd. Często trudno jest rozpoznać, że rzęsy były poddane w ogóle jakiemuś zabiegowi. Metody objętościowe dają z kolei więcej możliwości. Za ich pomocą możemy uzyskać efekt delikatny (zwany 2D, 3D, kiedy po 2,3 rzęsy są doklejane do jednej naturalnej) lub bardziej wyrazisty (4D-8D, nazywane czasem Hollywood Effect lub Russian Volume). Nawet w wypadku wyboru mocniejszego efektu, stosowane są bardzo lekkie materiały, które nie pogarszają kondycji naturalnych rzęs.
Poprzez przyklejanie różnej ilości rzęs w różnych miejscach można modelować oko. Doświadczona kosmetyczka może sprawić, by wyglądało na większe, bardziej podłużne lub skorygować asymetrię. Sam zabieg trwa od 1 do 3 godzin. Kosmetyczkę należy poinformować o ewentualnych chorobach oczu, ponieważ niektóre z nich mogą być przeciwwskazaniem do przedłużania rzęs. Przy przypadku zdrowych oczu nie trzeba obawiać się ani o kondycję oczu, ani rzęs. Do zabiegu wykorzystuje się sprawdzone, bezpieczne i dokładnie przebadane substancje. Przez pierwsze 2 dni po zabiegu zalecane jest unikanie sauny, basenu i długich kąpieli, aby klej mógł się dobrze związać. Ograniczenie kontaktu z wodą zapewni długotrwałe efekty zabiegu.

zobacz pozostałe

makijaż permanentny ust
Permanentny czyli? Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

W ostatnich latach makijaż permanentny cieszy się rosnącą popularnością. Szacuje się, że w Polsce jest już ponad 11 […]

więcej
9 / 03 / 2021
makijaż permanentny brwi
Jak wykonać makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi stanowi ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i kosmetyki na codziennym malowaniu brwi. […]

więcej
4 / 01 / 2021
popularne metody przedluzania wlosow 400x250
Popularne metody przedłużania włosów

Tkane wszywki, klipsy, mikroringi, clip-in – przedłużanie włosów nie ogranicza się do jednej konkretnej techniki. Sprawdźmy, czym różnią […]

więcej
2 / 11 / 2020

lokalizacja

skontaktuj sie z nami

ul. Główny Rynek 11

(wejście od ulicy Łaziennej)
62-800 Kalisz
+48 508-074-638

Godziny otwarcia:

poniedziałek: 10.00 – 18.00
wtorek – piątek: 9.00 – 19.00
sobota: 8:30 – 14:30

prestigekalisz
makijazpemanentny

umów wizytę

Jesteśmy na Google Moja FirmaGMB
plansza informacyjna PFR poziom 1790x250

Nasza strona korzysta z plików cookies