Nowosci

promocje i wydarzenia

makijaż permanentny ust
9 / 03 / 2021

Permanentny czyli? Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

Na jak długo makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, wbrew swojej nazwie, nie jest na stałe. Szacuje się, że utrzymuje się on na skórze około dwóch lat, przy czym jest to uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich jest to, na jakiej skórze został wykonany. Okazuje się bowiem, że makijaż permanentny dłużej pozostaje na cerze suchej, aniżeli na tłustej. Dwa lata to zazwyczaj górna granica, przy czym warto raz do roku ponownie uzupełniać pigment tak, aby efekt wciąż był zachwycający.

Jakie inne czynniki wpływają na trwałość makijażu permanentnego?

Typ skóry to niejedyny czynnik wpływający na trwałość tej metody. Kluczowe znaczenie mają też użyte do zabiegu pigmenty, przy czym nawet barwniki najlepszej jakości oraz najbezpieczniejsze dla skóry, z czasem po prostu blakną. Właśnie dlatego tak ważne jest ich regularne uzupełnianie, jeśli zależy nam na tym, aby efekt nawet po długim czasie wciąż był satysfakcjonujący.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który znacznie skraca trwałość makijażu permanentnego jest promieniowanie UV. Generalnie przez około miesiąc po zabiegu powinno unikać się promieniowania słonecznego i stosować kremy z filtrem. Jednak po tym czasie także warto właściwie pielęgnować skórę i zabezpieczać ją przed słońcem. Zyska na tym nie tylko stan cery, ale również makijaż permanentny.

Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny?

Jak widać różne czynniki wpływają na trwałość takiego makijażu. Kto jednak najczęściej się na niego decyduje? Przede wszystkim kobiety, które na co dzień nie mają czasu na robienie wieloetapowego make-upu, a które potrzebują go, choćby ze względu na wykonywaną pracę. Dzięki niemu można bowiem każdego ranka zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, wykonać tylko kilka dopełniających ruchów pędzlem i zająć się swoimi obowiązkami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym oraz o tym, jak przedłużyć jego trwałość, serdecznie zapraszam do mojego gabinetu zlokalizowanego w samym sercu Kaliszu.

zobacz pozostałe

makijaż ślubny
Jak wykonać dobry makijaż ślubny?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej panny młodej. Wiąże się on z licznymi przygotowaniami, wyborem odpowiedniej sali […]

więcej
4 / 11 / 2022
medyczne kwasy
Właściwości i zastosowania kwasów medycznych

Kwasy medyczne to mieszanki związków chemicznych, które wykazują silne działanie aktywne. Są one często wykorzystywane w zabiegach na […]

więcej
15 / 09 / 2022
cellulit
Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit wygląda nieestetycznie, przez co wiele kobiet ma na tym tle kompleksy. Jest problemem dotykającym większość pań, zarówno […]

więcej
12 / 07 / 2022

lokalizacja

skontaktuj sie z nami

ul. Główny Rynek 11

(wejście od ulicy Łaziennej)
62-800 Kalisz
+48 508-074-638

Godziny otwarcia:

poniedziałek: 10.00 – 18.00
wtorek – piątek: 9.00 – 19.00
sobota: 8:30 – 14:30

prestigekalisz
makijazpemanentny

umów wizytę

Jesteśmy na Google Moja FirmaGMB
plansza informacyjna PFR poziom 1790x250

Nasza strona korzysta z plików cookies