Nowosci

promocje i wydarzenia

makijaż permanentny ust
9 / 03 / 2021

Permanentny czyli? Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

W ostatnich latach makijaż permanentny cieszy się rosnącą popularnością. Szacuje się, że w Polsce jest już ponad 11 tys. osób, które wykonują tego typu zabiegi, co oczywiście wynika z dużego zainteresowania ze strony klientek. Głównym pytaniem jest jednak to, jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego oraz od czego to zależy. Co mówi praktyka? Sprawdźmy!

Na jak długo makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, wbrew swojej nazwie, nie jest na stałe. Szacuje się, że utrzymuje się on na skórze około dwóch lat, przy czym jest to uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich jest to, na jakiej skórze został wykonany. Okazuje się bowiem, że makijaż permanentny dłużej pozostaje na cerze suchej, aniżeli na tłustej. Dwa lata to zazwyczaj górna granica, przy czym warto raz do roku ponownie uzupełniać pigment tak, aby efekt wciąż był zachwycający.

Jakie inne czynniki wpływają na trwałość makijażu permanentnego?

Typ skóry to niejedyny czynnik wpływający na trwałość tej metody. Kluczowe znaczenie mają też użyte do zabiegu pigmenty, przy czym nawet barwniki najlepszej jakości oraz najbezpieczniejsze dla skóry, z czasem po prostu blakną. Właśnie dlatego tak ważne jest ich regularne uzupełnianie, jeśli zależy nam na tym, aby efekt nawet po długim czasie wciąż był satysfakcjonujący.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który znacznie skraca trwałość makijażu permanentnego jest promieniowanie UV. Generalnie przez około miesiąc po zabiegu powinno unikać się promieniowania słonecznego i stosować kremy z filtrem. Jednak po tym czasie także warto właściwie pielęgnować skórę i zabezpieczać ją przed słońcem. Zyska na tym nie tylko stan cery, ale również makijaż permanentny.

Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny?

Jak widać różne czynniki wpływają na trwałość takiego makijażu. Kto jednak najczęściej się na niego decyduje? Przede wszystkim kobiety, które na co dzień nie mają czasu na robienie wieloetapowego make-upu, a które potrzebują go, choćby ze względu na wykonywaną pracę. Dzięki niemu można bowiem każdego ranka zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, wykonać tylko kilka dopełniających ruchów pędzlem i zająć się swoimi obowiązkami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o makijażu permanentnym oraz o tym, jak przedłużyć jego trwałość, serdecznie zapraszam do mojego gabinetu zlokalizowanego w samym sercu Kaliszu.

zobacz pozostałe

zabieg na ciało
Zastosowanie fal radiowych w medycynie estetycznej

Fale radiowe to fale elektromagnetyczne o dużej częstotliwości, które generowane są przez specjalne urządzenia. W medycynie estetycznej fale […]

więcej
12 / 05 / 2023
laminowanie rzęs
Kiedy warto wybrać zabieg liftingu rzęs z botoksem i keratyną?

Wiele kobiet marzy o naturalnie długich i podkręconych rzęsach. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się zabieg liftingu rzęs […]

więcej
7 / 03 / 2023
mężczyzna na zabiegu kosmetycznym
Nowoczesne metody walki z trądzikiem

Trądzik może pojawić się u każdego, niezależnie od wieku i płci. Najczęstszą przyczyną powstawania trądziku są zaburzenia hormonalne […]

więcej
11 / 01 / 2023

lokalizacja

skontaktuj sie z nami

ul. Główny Rynek 11

(wejście od ulicy Łaziennej)
62-800 Kalisz
+48 508-074-638

Godziny otwarcia:

poniedziałek: Nieczynne
wtorek – piątek: 9.00 – 19.00
sobota: 8:30 – 14:30

prestigekalisz
makijazpemanentny

umów wizytę

Jesteśmy na Google Moja FirmaGMB

Nasza strona korzysta z plików cookies