Gabinet kosmetyczny  Salon fryzjerski
Milena Panek
Prestige

 


Fale radiowe


Nowa metoda redukcji zmarszczek opiera się na takiej samej zasadzie co termolifting. Energia pochodząca z fal radiowych rozgrzewa tkankę łączną w skórze oraz zawarty w niej kolagen. Jednocześnie poduszka chłodząca sprawia, że wytwarzane ciepło nie jest zbyt mocno odczuwalne przez pacjenta. Wskutek rozgrzania kolagen obecny w tkance łącznej kurczy się i napina górne warstwy skóry. Fale radiowe pobudzają dalszą produkcję kolagenu, a w efekcie w ciągu kilku miesięcy skóra staje się jeszcze gładsza i lepiej napięta. 

Zabieg radiofrekwencji trwa – zależnie od wielkości powierzchni skóry poddawanej zabiegowi – około 10-20 minut. W porównaniu do termoliftingu radiofrekwencja okazuje się łagodniejszym zabiegiem, ponieważ swoim zasięgiem obejmuje tylko tkankę łączną i głębsze warstwy skóry. Przy zastosowaniu termoliftingu, do którego stosuje się fale o wyższej częstotliwości i mocniejsze urządzenia, może dojść do pojawienia się blizn lub zaburzeń komórek tłuszczowych.

Zabieg radiofrekwencji poleca się szczególnie do niwelowania zmarszczek na twarzy – na policzkach i szyi, kurzych łapek oraz w przypadku opadających powiek. Stosując radiofrekwencję, można także zredukować zmarszczki i napiąć skórę na ramionach, nogach i brzuchu.